Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Powiększanie ust metodą „na płasko”

Wróć

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Korzystają z niego zarówno kobiety jak i mężczyźni, w każdym wieku. Osoby, które chcą osiągnąć wymarzony kształt ust, jak i te, których wargi straciły jędrność. Modelowanie ust, oprócz zmiany ich kształtu, wpływa także na poprawę symetrii twarzy, zmniejszenie jej dysproporcji, a nawet zmianę rys. Obecnie w medycynie estetycznej wykorzystywanych jest kilka metod powiększania ust. Pozwala to na indywidualne podejście do każdego klienta i wybór metody zabiegu, która uwzględnia wiele czynników, takich jak: oczekiwania klienta, naturalny kształt jego warg czy proporcje twarzy. Jedną z popularnych technik są „usta na płasko”. Mimo że, jest to najbardziej inwazyjna metoda, pozwala ona uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Jak wyglądają „usta na płasko”?

usta na płasko

Powstanie tej metody było odpowiedzią na tzw. kacze usta, które małym wargom często wyrządzały więcej szkody niż pożytku. Zabieg wykonywany tą techniką jest najbardziej inwazyjny ze wszystkich, jednak pozwala na osiągnięcie efektu naturalnych, pełnych i symetrycznych warg. Modelowanie ust „na płasko” charakteryzuje się bardzo dużą precyzją wykonania. Asymetria górnej wargi zostaje wyrównana poprzez nadanie jej konturu lub odbudowanie braków w tkance. Dolna warga modelowana jest delikatnie w centralnej części, tak aby nadać jej symetrii. Zwiększona zostaje objętość ust, przez co są one jędrniejsze. Podkreślony jest także łuk kupidyna, dzięki czemu twarz prezentuje się młodziej. W metodzie „na płasko” wkłucia wykonuje się prostopadle do konturu czerwieni wargowej.  Usta wykonane w ten sposób potrzebują więcej czasu, aby w pełni się zagoić. Kwas hialuronowy ostatecznie układa się po około 21 dniach, jednak opuchlizna schodzi już po około tygodniu. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, jednak samo modelowanie zajmuje około 20 minut.

Bezpieczne wykonanie zabiegu

Warto pamiętać o tym, że modelowanie ust jest procesem, który można osiągnąć tylko metodą małych kroków. Wiele klientów chciałoby uzyskać szybki efekt, stawiając na pierwszym miejscu walory estetyczne, a nie własne zdrowie. W takiej sytuacji rolą kosmetologa jest wyjaśnienie klientowi, że cierpliwość popłaca i czasami należy rozpuścić wcześniej podane wypełniacze, aby móc rozpocząć pracę na nowo. Kolejnym ważnym elementem, o którym powinien pamiętać kosmetolog jest komunikacja z klientem. Od tego, jak precyzyjnie wyjaśni on swoje oczekiwania, zależy efekt końcowy. Być może zależy mu na wyrównaniu asymetrii czy poprawieniu rys twarzy lub na wywinięciu łuku kupidyna. Każda wskazówka jest pomocna w uzyskaniu oczekiwanego rezultatu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Modelowanie ust wykonywane jest za pomocą kwasu hialuronowego, który jest substancją naturalnie występującą w ludzkiej skórze. Dlatego jest on samoistnie usuwany przez organizm. Efekty po wykonaniu ust „na płasko” utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, a czasami nawet do 18 miesięcy. Wszystko zależy od trybu życia klienta, diety, a nawet uwarunkowań genetycznych.