Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Wypadanie włosów – poznaj zabiegi wzmacniające

Wróć

Wypadanie włosów to problem, który towarzyszy wielu osobom bez względu na wiek czy płeć. Jego powodów może być bardzo dużo. Zaczynając od niezdrowej diety i nieprawidłowego stylu życia, przez złą pielęgnację i osłabioną odporność, aż po problemy ze zdrowiem. W pierwszej kolejności problem wypadania włosów należy skonsultować z lekarzem, który po wykonaniu odpowiednich badań wykluczy wszelkie nieprawidłowości. Jeśli organizm działa prawidłowo, można skorzystać z zabiegów wzmacniających strukturę włosa i pielęgnujących skórę głowy.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy komórkami macierzystymi lub osoczem bogatopłytkowym, które działają regenerująco i odbudowująco. Stymulują komórki organizmu do procesów naprawczych i tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu, skóra głowy jest lepiej ukrwiona, a mieszki włosowe lepiej odżywione. To wszystko wpływa na zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich wzrostu. Osocze bogatopłytkowe pobierane jest z płytek krwi pacjenta tuż przed zabiegiem. Pierwsze efekty są widoczne około 3-4 tygodnie po jego wykonaniu, jednak dla uzyskania trwałych efektów należy powtórzyć czynność jeszcze 4-8 razy.

Mezoterapia koktajlami odżywczymi

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry głowy koktajlem ze składnikami aktywnymi, które dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta. Najczęściej zawierają one witaminy A, C, B, E, kwas hialuronowy, koenzymy, mikroelementy, kofeinę czy peptydy. Dzięki dostarczonym do komórek skóry substancjom, cebulki włosów są wzmocnione i odżywione.  Skóra jest również chroniona przed promieniowaniem UV, staje się gładka i miękka. Mezoterapia igłowa powstrzymuje włosy przed wypadaniem. Pomaga również w ich odrastaniu, jednak pod warunkiem, że mieszki włosowe nie weszły jeszcze w stan zaniku.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podaniu do skóry głowy za pomocą iniekcji medycznego dwutlenku węgla, który stymuluje powstawania nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie i zwiększa elastyczność skóry. Dzięki temu, mieszki włosowe i cebulki włosów są intensywnie odżywione, co hamuje wypadanie włosów i prowadzi do produkcji nowych. Karboksyterapia jest zabiegiem naturalnym i nieinwazyjnym, nie jest bolesna, a tuż po jej zakończeniu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Karboksyterapia może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak mezoterapia igłowa lub osoczem bogatopłytkowym.