Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Stymulatory tkankowe – zabieg na odmłodzenie skóry

Wróć

Stymulatory tkankowe to zabieg coraz częściej stosowany w gabinetach medycyny estetycznej oraz salonach kosmetycznych. Swoją popularność zdobył przede wszystkim, dzięki efektom, które utrzymują się znacznie dłużej niż po zastosowaniu wypełniaczy. Bardzo ważne jest jednak to, aby osoba, która wykonuje zabieg posiadała niezbędną wiedzę dotyczącą stosowanych preparatów stymulujących, ponieważ każdy z nich może powodować inny efekt i być dedykowany dla innej osoby. Czym są stymulatory tkankowe i jakie są wskazania do ich stosowania?

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty, których zadaniem jest odbudowa struktury skóry. Stymulując określone komórki, pobudzają je do produkcji kolagenu oraz elastyny. W ten sposób pozwalają uzyskać naturalny efekt poprawy jędrności oraz gęstości skóry. Preparaty działają na różnych płaszczyznach skóry, a zadaniem osoby wykonującej zabieg jest dostosowanie odpowiedniej substancji do indywidualnych potrzeb klienta.

Dla kogo polecane są stymulatory tkankowe?

Zabieg jest może być wykonany zarówno u osoby młodej jak i starszej. Nie ma tutaj znaczenia wiek, a stan skóry oraz jej potrzeby. Należy dobrać odpowiednią substancję, aby w ten sposób uzyskać pożądany efekt. Efekty stymulatorów tkankowych to przede wszystkim nawilżona i ujędrniona skóra. Nie pomogą jednak osiągnąć efektów wolumetrycznych. Mimo to, przywracając skórze jędrność można zniwelować opadające policzki i w ten sposób poprawić owal twarzy.

Jak przebiega zabieg?

Stymulatory tkankowe są podawane drogą iniekcji, za pomocą cienkiej igiełki wbijanej w kilku punktach. Zabieg nie jest bolesny, a po jego zakończeniu od razu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Stymulatory tkankowe będą odpowiednie dla osób, które nie mają czasu na częste powtarzanie zabiegu. Niektóre z preparatów wystarczy zaaplikować tylko dwa razy.

Stymulatory tkankowe – rodzaje preparatów

Grupa substancji stosowanych w zabiegach stymulatorów tkankowych jest bardzo rozbudowana. Mogłoby się wydawać, że wszystkie mają podobne właściwości, a ich celem jest przede wszystkim odmłodzenie skóry. Jednak warto wiedzieć, że każda z grup preparatów ma nieco inne właściwości i można wykorzystać ją w inny sposób. Wyróżnia się głównie: polinukleotydy, polikaprolakton, hydroksyapatyt wapnia oraz kwas l-polimlekowy i kwas hialuronowy o dużym stężeniu.

Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, kompatybilne z ludzkim organizmem. Posiadają zdolność do wiązania dużych ilości wody, dlatego znacząco nawilżają, poprawiają jędrność oraz gęstość skóry. Silnie regenerują ją po chorobach, a nawet urazach. Po ich zastosowaniu skóra może być opuchnięta przez kilka dni. Kwas I-polimlekowy pobudza fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych, dlatego jest wykorzystywany do zmniejszenia zmarszczek i wypełnienia bruzd, pozwala także na poprawę owalu twarzy. Na efekt po jego zastosowaniu trzeba trochę poczekać, jednak utrzymuje się on nawet do dwóch lat.

Zapraszamy do zapisów na szkolenie z symulatorów tkankowych: https://beautyestetic.pl/szkolenie/stymulatory-tkankowe/. Podczas kursu uczestnicy zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, wykonując zabieg na modelce pod okiem szkoleniowca.