Masaż Kobido
Masaż Kobido nazywany inaczej niechirurgicznym liftingiem twarzy to innowacyjny i intensywny zabieg, który działa na głębokie warstwy skóry oraz mięśnie twarzy. Sprawia, że jest ona bardziej napięta i lepiej odżywiona. Jakie jeszcze korzyści daje masaż Kobido, na czym polega i kiedy warto go stosować?
Skąd pochodzi japońska sztuka masażu Kobido?
Na temat powstania masażu Kobido krąży wiele historii i legend. Według jednej z nich, dawniej stosowano go jedynie na japońskim dworze cesarskim. Inna historia mówi, że w XV w. niedaleko góry Fidżi odbył się wielki konkurs masażu, w którym uczestniczyli najlepsi japońscy mistrzowie Amma. Dwóch z nich rywalizowało ze sobą przez wiele miesięcy. Na skutek czego, remisując i łącząc siły stworzyli technikę Kobido. Dziś funkcjonuje ona pod zarezerwowaną nazwą handlową, a do jej wykonywania potrzeba szczególnego szkolenia i uzyskania uprawnień.
Na czym polega masaż Kobido?
Kobido to jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy, którą wykonuje się według ściśle określonych zasad. Składa się on z pięciu etapów. Pierwszym jest masaż tkanek głębokich, który zmniejsza napięcie mięśniowe. Drugim jest głęboki relaks, który ma wprawić klienta w stan odprężenia i poprawić ukrwienie twarzy. Trzeci etap to drenaż limfatyczny, który poprawia przepływ limfy i zmniejsza obrzęki. Następna, najbardziej intensywna część nazywana jest liftingującą. Ostatnim krokiem jest akupresura, czyli stymulacja określonych punktów twarzy, wpływająca na pracę jej poszczególnych mięśni.
Czym masaż Kobido różni się od innych technik?
Większość technik masażu twarzy działa tylko na jej powierzchni. Kobido wpływa również na głębsze warstwy skóry, a nawet na mięśnie. Taki efekt jest możliwy do uzyskania, dzięki złożonym kombinacjom ruchów oraz połączeniu różnych technik manualnych. Poszczególne części masażu stymulują skórę do wytwarzania włókien kolagenowych, przez co możliwe jest uzyskanie efektu liftingu.
Korzyści masażu Kobido
Masaż Kobido nie bez powodu nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Ma on pozytywny wpływ na jej wygląd oraz kształt. Po jego wykonaniu poprawia się ukrwienie skóry, przez co wyrównuje się także jej koloryt. Zmniejszeniu ulega opuchlizna, a użyte podczas masażu substancje odżywcze skuteczniej docierają do komórek. Kobido pomaga usunąć napięcia mięśniowe, przez co twarz wygląda na bardziej wypoczętą, kąciki ust i powieki są uniesione, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Przez to, że masaż wykonuje się nie tylko na skórze, ale również na mięśniach twarzy, pobudzone zostają komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu.
Kobido to doskonała alternatywa dla medycyny estetycznej. Pozwala na odbudowanie owalu twarzy, zwiększenie jędrności skóry, zniwelowanie zmarszczek i zahamowanie efektów starzenia się skóry. Relaksujące etapy masażu pozwalają wprowadzić klienta w stan głębokiego odprężenia, zmniejszyć poziom stresu, a nawet zniwelować bóle głowy.
Przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido
Mimo że masaż Kobido ma wiele pozytywnych właściwości, niektórzy powinni go unikać.
Wśród przeciwskazań do jego wykonania zalicza się: przerwaną ciągłość naskórka, zaawansowany trądzik, cerę naczyniową i stany zapalne skóry oraz organizmu.
Kto może wykonywać masaż Kobido?
Ze względu na specyfikę masażu Kobido, mogą wykonywać go tylko te osoby, które odbyły specjalne szkolenie i na jego podstawie uzyskały wymagane uprawnienia. Zapisz się na dwudniowe szkolenie on-line z masażu Kobido w e-beautyestetic.pl. Podczas kursu dowiesz się w jakim celu przeprowadza się masaż, jaka jest jego historia, kiedy nie należy go wykonywać, a kiedy warto to robić. Jakie techniki używane są podczas masażu, jak dobrać je indywidualnie do klienta oraz w jaki sposób w praktyce wykonać zabieg. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat uprawniający do wykonywania masażu Kobido.